czwartek, 13 października 2016

HAUL książkowy #2

Witajcie! Jakiś czas temu zakupiłam kilka książek. Nie pochodzą one z księgarni, ale są nowe. Zapłaciłam za nie w granicach 7- 15 złoty. Ze względu na to, że zostały kupione z "wyprzedaży facebookowej" ceny i miejsca które Wam podam są przeze mnie tylko sugerowane (wybrałam najlepsze oferty).  A oto moje nowe zdobycze:


"Wszyscy ludzie przez cały czas" Marta Guzowska 

" Słynny antropolog Mario Ybl udaje się na wyprawę archeologiczną do Grecji. Zamiast słonecznego pejzażu- rodem z katalogu turystycznego- zastaje szarość wiosennej Krety: mroczne ulice, przez które przemykają ubrane na czarno kobiety, niewielki wykop, po którym hula lodowaty wiatr, wilgotne, pachnące kurzem muzeum. W ruinach starożytnej świątyni znaleziono szkielet człowieka, Mario podejrzewa, że składano tam ofiary z ludzi. Szybko okazuje się jednak, że góry i wioski współczesnej Krety kryją więcej złowrogich tajemnic niż świat antyczny. . ."

ZOBACZ TU
"Księga przeznaczenia" Parinoush Saniee
Irański bestseller sprzedany do 24 państw!
"Masuma to teherańska nastolatka, zwyczajna dziewczyna, która uwielbia się uczyć. Pewnego dnia w drodze do szkoły spotyka mężczyznę, w którym się zakochuje. Niestety, gdy jej bliscy odkrywają pisane przez ukochanego listy, oskarżają ją o o zhańbienie rodziny. Masuma zostaje ciężko pobita przez brata, a rodzice szybko aranżują ślub z nieznanym jej mężczyzną. Żyjąc w małżeństwie bez miłości, bez żadnych szans na wykształcenie, dziewczyna pogrąża się w rozpaczy. Jedynie sąsiadka próbuje ją przekonać, aby zaakceptowała istniejący stan rzeczy: " Każda z nas zna swoje przeznaczenie, więc po co z nim walczyć?." Lata następujące po ślubie Masumy okazują się przełomowe dla Iranu. Harrid, mąż Masumy, jest politycznym dysydentem i stanowi zagrożenie dla opartego na ucisku reżimu szacha. Gdy zostaje aresztowany przez agentów tajnych służb, dla Masumy rozpoczyna się najtrudniejszy okres w życiu. Do tej pory jej  życie opierało się na lojalności wobec rodziny oraz tradycji, teraz będzie zależeć od zmiennych losów jej kraju. . . "
ZOBACZ TU
 

"Toskańska róża" Belinda Alexandra


"Powieść historyczna osadzona w faszystowskich Włoszech za rządów Benita Mussoliniego. Historia obdarzonej wielką urodą, inteligencją oraz wolą przetrwania dziewczyny, walczącej z przeciwnościami losu, brutalnym reżimem oraz własnym przeznaczeniem, która nie ustaje w wysiłkach, by rozwiązać zagadkę swego pochodzenia. Magiczna opowieść o miłości, rodzinnych sekretach, zdradzie i odkupieniu."


ZOBACZ TU"Masakra na wyspie Utoya" Adrian PracońRelacja człowieka, który przeżył zamach.
"Na wyspie Utoya trwa letni obóz młodzieżowy.  Dzień jest spokojny, nic nie wskazuje,że za chwilę rozegra się tu straszliwy dramat. Radosną atmosferę przerywa wiadomość o wybuchach w centrum Oslo. Tymczasem po drugiej stronie wyspy do brzegu przybija łódź. Wysiada z niej uzbrojony Anders Breivik. Poznajcie jedyną dotychczas wydaną relację świadka, który został ocalony z masakry na wyspie Utoya. Adrian Pracoń minuta po minucie relacjonuje przebieg wydarzeń tego pamiętnego i tragicznego dnia."

ZOBACZ TU

Subiektywna

Do następnego!

4 komentarze:

 1. Super zakupy :D
  Zaintrygowała mnie zwłaszcza ta Masakra :D
  Gratuluję bycia Januszem Biznesu :D
  xD

  OdpowiedzUsuń
 2. "Toskańska róża" bardzo mnie zaciekawiła. "Masakra na wyspie Utoya" też dobrze się zapowiada.
  Powiem Ci, że udane zakupy zrobiłaś! I to po jak świetnej cenie! :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.