sobota, 20 lutego 2016

"Plaża BABYLON" Imogen Edwards- Jones & Autor Anonimowy

                                            "Wybierz się na wakacje do najdroższego miejsca na świecie...

Jak to jest żyć i pracować na jednej z najpiękniejszych, najbardziej luksusowych wysp tropikalnych Pacyfiku, w otoczeniu białych, piaszczystych plaż i turkusowego morza? Pławić się w luksusach, a jednocześnie być tysiące kilometrów od cywilizacji?
 Imogen Edwards Jones i Anonimowy Autor, który przez 20 lat zarządzał najlepszymi kurortami na świecie, zabierają nas za kulisy sześciogwiazdkowego hotelu na rajskiej wyspie Oceanu Spokojnego. Idylliczne miejsce, do którego dotrzeć można tylko prywatnym jachtem lub samolotem, to zamknięty resort wakacyjny, dostępnym dla najbogatszych. Pracowity tydzień z życia pracowników hotelu oraz ich bajecznie zamożnych gości pokaże, jak wyglądają wakacje milionerów, oligarchów i celebrytów. Dzięki znakomicie sportretowanym bohaterom książki oglądamy świat, gdzie standardem jest niewyobrażalny luksus, a "wszystko" to często "za mało". Witajcie na "Plaży Babylon", gdzie najbogatsi pławią się w luksusie, popijają różowego szampana, zajadając się kawiorem i ostrygami. A na każde skinienie mają kilkanaście osób obsługi...." 


Idealna książka na teraźniejszą pogodę. Dzięki swojej niezwykle zabawnej treści pozwoli przetrwać okres, który pozostał do lata.  Powieść ukazuje życie na rajskiej wyspie, która jest dostępna tylko dla wybitnych bogaczy. Całość napisana jest z perspektywy managera, który wzywany jest przez swoich gości z najbłahszych powodów. Z jednej strony lubi swoją pracę, a z drugiej nienawidzi. Klienci cały czas narzekają.
Czytając tą powieść przenosimy się w to niezwykłe miejsce, niejako uczestniczymy w tych wydarzeniach. Dodatkowo humor z jakim jest napisana sprawia, że uśmiech nie schodzi z twarzy.
Przedstawiona historia jest autentyczna, nazwiska są oczywiście zmienione, lecz nie przeszkadza nam to zagłębić się w sekrety bohaterów.  


Liczba stron: 368
Kategoria: literatura współczesna 
Rok wydania: 2012

Moja ocena: 8/10Gdzie możecie ją zakupić:
www.matras.pl
www.taniaksiazka.pl 
www.pascal.pl


                                                                                                      Subiektywna

2 komentarze:

  1. Mnie "Plaża Babylon" nie zachwyciła. Generalnie dość ją wymęczyłam. Miałam ochotę sięgnąć po inne książki z tej serii, ale jakoś się zraziłam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzeczywiście, na tę szarówkę może być to dobra propozycja. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.