wtorek, 16 lutego 2016

Dopalacze

           Substancje te stały się popularne w Polsce już kilka lat temu. Mimo tego, że ich skład nie jest znany robią furorę nie tylko wśród nastolatków, ale co zatrważające również wśród ludzi starszych, którzy powinni już zdawać sobie sprawę z konsekwencji ich zażywania. Oczywiście nie mówię przez to, że nastolatkowie są głupi, absolutnie nie. Sądzę, iż bierze się to z tego, że będąc w młodym wieku chcą spróbować wszystkiego, poczuć luz. Nastolatki często nie zdają sobie sprawy z tego co może iść za tą niebezpieczną "zabawą".
           Od pewnego czasu w szkołach, na uniwersytetach prowadzone są wykłady, właśnie na temat dopalaczy. Jednak sądząc po wiadomościach jakie często podawane są w mediach, nie jest to w stanie zatrzymać niektórych osób.
            Dlaczego są tak popularne?- to pytanie zadaję sobie już od bardzo długiego czasu i szczerze mówiąc nadal do końca tego nie rozumiem. Produkty te zawierają substancje psychoaktywne, które w dużym stopniu nie znajdują się na liście środków zakazanych.
Kolejną zachętą jest na pewno cena i dostępność. Na rozprowadzanie tego towaru zazwyczaj otwierane są małe sklepiki z asortymentem typu "kadzidełka, świeczki" i inne tego typu duperele. Z tego co mi wiadomo cena dopalaczy również nie jest  bardzo wygórowana.
Następny powód- chęć spróbowania czegoś nowego, w przypadku osób uzależnionych to nawet nie
chęć,ale mus brania tego świństwa.
           Jak napisałam wcześniej, dokładny skład dopalaczy jest nieznany. Ja osobiście słyszałam kiedyś, że mogą zawierać nawet trutkę na myszy.
Pamiętajcie, że już pierwsze zażycie może doprowadzić do uzależnienia, zatrucia a nawet zgonu. Ponad to powodują spustoszenie w organizmie, trwale uszkadzają mózg a także narządy wewnętrzne.
Statystyki dowodzą, że w 2014 roku w związku z zatruciem do szpitala trafiło ponad 2,5 tysiąca osób.
           Bardzo Cię proszę, zanim coś zrobisz pomyśl bo jedna błędna decyzja może odebrać Ci życie!

Historie uzależnionych:   http://dopalaczeinfo.pl/strony/prawdziwe-historie
Spoty na YouTube:        "Dopalacze kradną życie",
                                  "Anty- dopalacze" Drużyna Mistrzów 
                                  "Dopalacze- Nowy Spot"
Akcja  #bezdopalaczy    http://dopalaczeinfo.pl/strony/bezdopalaczy,116
Pomoc :                        http://dopalaczeinfo.pl/strony/potrzebujesz-pomocy
                            

                                                                                                               Subiektywna

Pomoc, współpraca:  subiektywnymokiem@wp.pl 

1 komentarz:

  1. Bardzo dobrze to napisałaś. Chociaż każdy ma swój rozum i młodość nie jest dla mnie w pełni usprawiedliwieniem. Mam nadzieję że przepisy się zmienia i handlarze dopalaczami będą surowiej karani.

    Pozdrawiam, Vista

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.