niedziela, 15 maja 2016

"Zima koloru turkusu" Carina Bartsch
Liczba stron:
456

Gatunek: literatura współczesna

Rok wydania: 2015"Druga część opowieści o Emely i Elyasie, parze studiujących w Berlinie dwudziestoparolatków, którzy- choć wiodą usiane towarzyskimi przygodami życie- tęsknią za prawdziwą miłością. 
Przystojny, szarmancki i lekko arogancki Elyas, mężczyzna o turkusowych oczach, doprowadza Emely do szaleństwa. Podczas imprezy z okazji Halloween kompletnie mąci jej w głowie. Co zamierza osiągnąć swoimi zalotami? Dlaczego po namiętnym pocałunku postępuje tak okrutnie? Dlaczego zniknął właśnie wtedy, gdy zdecydowała się mu zaufać? Zamilkł także jej tajemniczy internetowy przyjaciel. Czy Emely popełniła jakiś błąd? Czy ma jeszcze szansę na spotkanie miłości swojego życia?" Elyas się nie odzywa, także Luca jakby stracił nią zainteresowanie. Ale pojawia się okazja aby znów spotkać brata Alex-  impreza z okazji Halloween. A więc zrywa się z pracy i pędzi na miejsce zabawy. Ale i tam Elyas zachowuje się jakby jej nie dostrzegał. Dziewczyna już lekko podpita zaczyna śledzić każdy jego ruch, ściga go nawet w drodze do toalety. 
W końcu chłopak zaskakuje ją na balkonie, zaczynają się całować, ale schadzkę psuje Alex. Emely spłoszona zaczyna się tłumaczyć, dochodzi do kłótni, po której znów wszystko się psuje. 
Po północy Emely jest już w takim stanie upojenia, że nie może utrzymać się na własnych nogach, więc błękitnooki zabiera ją do swojego mieszkania. Tam czule się nią zajmuje, jakby tego było mało wyznają sobie miłość. 
Jakiś czas później Emely i Elyas zostają parą, a jej kontakt z Lucą całkiem zanika. 
Ale pewnego dnia dziewczyna słyszy rozmowę Elyasa z siostrą i dowiaduje się czegoś szokującego. Czegoś, co sprawia, że jej zdanie o chłopaku po raz kolejny ulega zmianie. Emely czuje się przez niego oszukana. Raj w jednej sekundzie zmienia się w piekło. 
Jeśli czytaliście pierwszą część tej serii, to pewnie już się domyślacie, co tak zszokowało Emely i co skłoniło ją do zerwania kontaktów z Elyasem. 
Podsumowując.
Ta część nie obfituje już w tyle humoru i ciętych ripost, choć niezaprzeczalnie te elementy także się pojawiają. Autorka bardziej skupia się na uczuciach jakie targają bohaterami. Jednak muszę przyznać, że mi osobiście zupełnie to nie przeszkadza. Ale oczywiście nie może być tak słodko, że wszystko mi się podoba. Co to, to nie. Tak samo jak w "Lecie koloru wiśni", tak i również w tej części denerwuje mnie postawa Emely. Irytuje mnie to jak cały czas wszystko wyolbrzymia, w szczególności tą sytuację ze "zdradą" Elyasa. 
Muszę wyznać, że kiedy czytam książkę to bardzo się w nią zagłębiam, wtapiam się w bohatera, zastanawiam się jakbym postąpiła na miejscu danej osoby, tworzę nowe scenariusze. 
Właśnie przez to ta bohaterka nie budzi zbytnio mojej sympatii. Za to zdradzę Wam, że z każdą przeczytaną stroną zaczęłam poddawać się urokowi Elyasa.  ;)
A wbrew temu co myślałam druga część dorównuje kroku pierwszej.


Moja ocena: 8,5/10

Gdzie możecie ją zakupić:
www.empik.com
www.taniaksiazka.pl
www.platon24.pl 

Subiektywna

6 komentarzy:

 1. Hej! :)
  Muszę przyznać, że zainteresowałaś mnie tą serią. Jeśli będę mieć okazję, to z chęcią się z nią zapoznam! :)
  Kochana, z chęcią często bym Cię odwiedzała. Proponuję Ci dodać gadżet obserwatorzy, wtedy będziesz mieć wielu czytelników ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może dziwnie to zabrzmi, ale lubię bohaterów, którzy nie dają się lubić :D mam do nich respekt jakiś czy coś w tym stylu :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Fakt, recenzja zachęcająca, ale myślę, że na razie seria trochę na mnie poczeka ;p
  Pozdrawiam!

  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę miała na uwadze, może uda się wcisnąć w wakacyjne plany czytelnicze. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę mam w planach, tak samo jak pierwszą część :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.